OFERTA ARTYSTYCZNA 2018

 

 

OFERTA KONCERTOWA 2018


Podhalańskie nuty - koncert muzyki górami natchnionej

Koncert muzyki góralskiej z udziałem kapeli góralskiej oraz Orkiestry Klimatycznej, solistów - wokalistów, reytatora. chóru góralskiego. W programie utwory Karłowicza, Szymanowskiego, Dudika oraz nuty góralskie i poezja Kasprowicza i Tetmajera

Anioły z nieba zlecieli - kolędy staropolskie, patriotyczne, pastorałki ucieszne

Koncert kolęd z kancjonałów staropolskich, kolęd powstałych w okresach niewoli Polski i wojen światowych, stare pastorałki. Muzyka instrumentalna, między innymi koncert Vivaldiego na 2 flety.

 

Szampan, kobiety i śpiew - koncerty karnawałowe

 

Koncert arii operowych i operetkowych, pieśni , duetów kobiecych  i melodii poświęcony postaciom kobiecym w muzyce. Wśród wykonawców Katarzyna wiwer - sopran, Joanna Bogdańska - mezzosopran. Utwory Offenbacha, Saint-Saensa, Griega, Rossiniego, Delibesa, tanga, walce itp.

 

Karol Szymanowski STABAT MATER

Arcydzieło Szymanowskiego wykonane przez połączone chóry: Bielski Chór Kameralny i Chór ATH w Bielsku-Białej, Tatrzańską Orkiestrę KLimatyczną w zwiększonym składzie oraz solistów: sopran, alt baryton i recytatora - czytającego teksty sekwencji Stabat mater.

 

KLAN WYJĄCEGO PSA

CZYLI TRUDNA PRZYJAŹŃ WITKACEGO Z KAROLEM SZYMANOWSKIM

Koncert - spektakl z udziałem 2 aktorów prowadzących wcielonych w postaci Szymanowskiego i Witkacego i prowadzących rozmowę i dyskusję skompilowaną na podstawie pism i korespondencji Twórców. Muzyka Karola Szymanowskiego w inst. Agnieszki Kreiner na orkiestrę Kameralną.

 

W PROGRAMIE M.IN.

·        Utwory Karola Szymanowskiego - pieśni i dzieła instrumentalne,

·        fragmenty korespondencji Szymanowskiego i Witkacego,

·        fragmenty pism i wywiadów Szymanowskiego i Witkacego,

·        nuty góralskie

 

  Koncert urodzinowy Paderewskiego 

 

Koncert literako-muzycnzy z udziałem aktora czytającego fragmenty pamiętników Mistrza, jego przemówień, recenzji, a także poezji poświęconej Paderewskiemu . Przybliża postać Paderewskiego jako artysty, społecznika i polityka.

w programie utwory Paderewskiego i Fr. Chopina. Wykonawcy: 2 pianiści (4 ręce), śpiewaczka, Tatrzańska Orkiestra Klimatyczna

 CZARODZIEJSKA GÓRA - koncert poświęcony muzyce i literaturze inspirowanej pięknem Alp

Muzyka inspirowana Alpami i folklorem krajów alpejskich, muzyka kompozytorów szwajcarskich, fragmenty "Czarodziejskiej góry" T. Manna,

Wykonawcy: aktor Teatru Witkacego w Zakopanem, soliści (skrzypce, altówka), Tatrzańska Orkiestra Klimatyczna