OFERTA ARTYSTYCZNA 2017/18

 

 

OFERTA KONCERTOWA 2016/2017


Anioły z nieba zlecieli

kolędy staropolskie, patriotyczne, pastorałki ucieszne

Koncert kolęd z kancjonałów staropolskich, kolęd powstałych w okresach niewoli Polski i wojen światowych, stare pastorałki. Muzyka instrumentalna, między innymi koncert Vivaldiego na 2 flety.

Wykonawcy: Duet wokalny: Katarzyna Wiwer i Joanna Bogdańska, Tatrzańska Orkiestra Klimatyczna pod dyr. Agnieszki Kreiner, solistki Renata Guzik i Milena Gasienica - flety.

KOszt koncertu około 12 000 zł obejmuje synagrodzenia wykonawców, materiały orkiestrowe, instrumenty i pulpity.

 

Koncerty noworoczne/karnawałowe

 

MUZYCZNE SALONY

Koncerty z udziałem solistów - wokalistów i orkiestry, o wypróbowanej od lat formule podczas Galowych Koncertów Sylwestrowych w Zakopanem, prowadzone od pulpitu dyrygenta przez Agnieszkę Kreiner.

Każdy z koncertów ma odrębny program złożony w I części z utworów „poważniejszych” - melodie operetkowe, popularne arie, a części II bardziej rozrywkowy - melodie taneczne, piosenki. Jako dodatkowa „niespodzianka” - urozmaicenie koncertu może być udział w programie tancerki/tancerza, lub instrumentalisty grającego na instrumencie typowym dla danego regionu muzycznego: np. mandolina, cymbały, akordeon.

Proponujemy następujące programy. Mogą one stanowić całość koncertu lub być łączone po dwa lub trzy. Utwory nadają się w większości także do tańca.

 

 • SALON AUSTRO - WĘGIERSKI

Fragmenty z operetek J. Straussa, Lehara, Kalmana, walce, polki, tańce węgierskie, na zakończenie słynny Marsz Radetzkiego.

 SALON LATYNOSKI

Fragmenty opery Carmen, popularne piosenki hiszpańskie (np. Granada), wiązanka melodii hiszpańskich, tańce: fandango, bolero, tango, piosenki i tańce latynoskie. Na zakończenie koncertu „E viva Espana”

 •  SALON WŁOSKI

Popularne arie operowe, pieśni neapolitańskie, tańce: tarantella, saltarelloitp. Na zakończenie koncertu słynne „Libiamo” z opery Traviata.

 SALON SŁOWIAŃSKI

Muzyka rosyjska, czeska, ukraińska, słowacka, polska. Arie: np. słynna aria Skołuby ze Strasznego dworu, Tańce słowiańskie Dvoraka, pieśni, ballady, romanse cygańsko-rosyjskie, tańce: kołomyjka, polka, dupak, czastuszki. Na zakończenie koncertu „Marsz cyrkowy” J. Fucika

 •  SALON FRANCUSKI

Melodie i arie z operetek Offenbacha, słynny kankan, walce paryskie, melodie i piosenki z repertuaru Edith Piaff

 SALON MIĘDZYWOJENNY

Nieśmiertelne tanga i walce z lat 20 i 30, np. Jaulousie, Walc Francois, Całuję twoją dłoń madame. Piosenki z repertuaru Hanki Ordonówny, Mieczysława Fogga, Zuli Pogorzelskiej , muzyka Petersburskiego, Golda, Karasińskiego. Na zakończenie koncertu „Czy pamiętasz tę noc w Zakopanem”

 • SALON LATYNOSKI

Piosenki i tańce latynoskie w wykonaniu solistów i orkiestry

C

Karol Szymanowski STABAT MATER

Arcydzieło Szymanowskiego wykonane przez połączone chóry: Bielski Chór Kameralny i Chór ATH w Bielsku-Białej, Tatrzańską Orkiestrę KLimatyczną w zwiększonym składzie oraz solistów: sopran, alt baryton i recytatora - czytającego teksty sekwencji Stabat mater.

Koszt koncertu 18 000 zł obejmuje wynagrodzenia wykonwców, materiały chóralne i orkiestrowe, własne pulpity i instrumenty

KLAN WYJĄCEGO PSA

CZYLI TRUDNA PRZYJAŹŃ WITKACEGO Z KAROLEM SZYMANOWSKIM

 

WYKONAWCY

 • Tatrzańska Orkiestra Klimatyczna (20 osób)
 • Świętojańska Kapela Klimatyczna (złożona z artystów Tatrzańskiej Orkiestry Klimatycznej
 • Soliści: Dagmara Świtacz - sopran, Janusz Miryński - skrzypce, Błażej Michna - altówka, Renata Guzik - flet
 • Aktorzy Teatru Witkacego w Zakopanem: Krzysztof Najbor i Krzysztof Wnuk,
 • Scenariusz i prowadzenie - Agnieszka Kreiner  

 

CZAS TRWANIA KONCERTU: około 70 min. bez przerwy

Koszt około 14 000 obejmuje wynagrodzenia wykonawców, własne pulpity i  instrumenty.

 

W PROGRAMIE M.IN.

·        Utwory Karola Szymanowskiego - pieśni i dzieła instrumentalne,

·        fragmenty korespondencji Szymanowskiego i Witkacego,

·        fragmenty pism i wywiadów Szymanowskiego i Witkacego,

·        nuty góralskie

 

KOSZT: około12 000 zł - obejmuje, materiały orkiestrowe, koszty transportu z Zakopanego, wynagrodzenia wykonawców, własne instrumenty i pulpity

 

OPIS PROJEKTU

Scenariusz pomyślany jako koncert literacko muzyczny poświęcony postaciom Szymanowskiego i Witkacego - ich zmiennej przyjaźni oraz ich poglądom na sztukę muzyczną. Osią scenariusza jest pobyt Karola Szymanowskiego w Zakopanem i jego „trudna przyjaźń” z Witkacym.

W trakcie koncertu przeplatają się utwory muzyczne Szymanowskiego z fragmentami barwnej korespondencji Szymanowskiego i Witkacego oraz ułożonej w formie wyimaginowanej dyskusji na temat muzyki im współczesnej i teorii Czystej Formy w odniesieniu do muzyki. W scenariuszu wykorzystano cytaty z pism krytycznych i publicystycznych Witkacego, jego teorii Czystej Formy w sztuce oraz powieści i dramatów, a także fragmenty pism i wypowiedzi Karola Szymanowskiego na tematy muzyki własnej i europejskiej.

W części muzycznej koncertu przewidziano utwory z różnych okresów twórczości Karola Szymanowskiego: m. i. pieśni, Pieśń Roksany, fragmenty Stabat Mater, Taniec z Harnasi w opracowaniu na orkiestrę kameralną.

 

„Zakopiańskim” elementem jest udział kapeli góralskiej złożonej z części artystów muzyków Tatrzańskiej Orkiestry Klimatycznej, która wykona góralskie nuty - między innymi nuty powitalne i żałobne, a także oryginalne nuty góralskie będące inspiracją Harnasi Karola Szymanowskiego.

 

 Wojciech Kilar in Memoriam

Koncert poświęcony muzyce Wojcicha Kilara. W programie m. in. Orawa i Preludium chorałowe.

 CZY PAMIĘTASZ TĘ NOC W ZAKOPANEM

 •  - Koncert piosenek poświęconych Zakopanemu

Soliści: Joanna Trafas, Ada Bujak, Andrzej Bienias. W programie między innymi piosenki "Czy pamiętasz tę noc w Zakopanem", "Pozdrowienie od gór" oraz piosenki międzywojenne

 • KONCERT URODZINOWY IGNACEGO JANA PADEREWSKIEGO 

w programie utwory Paderewskiego, fragmenty pamiętników i przemówień

 W STRONĘ ATMY -

w programie muzyka Karola Szymanowskiego, muzyka góralska, fragmenty korespondencji i wiersze o Szymanowskim

 NIESZPORY TATRZAŃSKIE

koncert muzyki góralskiej i muzyki inspirowanej folklorem góralskim - Szymanowskiego, Góreckiego, Geigera. Psalmy Dawida w tłumaczeniu na gwarę góralską, śpiewane "na góralską nutę"

 Wykonawcy: Hanka Rybka, Jan Karpiel-bułecka, - wokal, Franciszek Bachleda - recytacja, Tatrzańska Orkiestra Klimatyczna, Świętojańska Kapela Klimatyczna (góralska)

Koszt koncertu okolo 15 000 obejmuje wynagrodzenia wykonawców, materiały orkiestrowe, własne pulpity i instrumenty

 • CZARODZIEJSKA GÓRA - koncert poświęcony muzyce i literaturze inspirowanej pięknem Alp

Muzyka inspirowana Alpami i folklorem krajów alpejskich, muzyka kompozytorów szwajcarskich, fragmenty "Czarodziejskiej góry" T. Manna,

Wykonawcy: aktor Teatru Witkacego w Zakopanem, soliści (skrzypce, altówka), Tatrzańska Orkiestra Klimatyczna

Koszt koncertu okolo 12 000 obejmuje wynagrodzenia wykonawców, materiały orkiestrowe, własne pulpity i instrumenty